Uz Bali ar bērniem (vai bez)

Bali, viena no Indonēzijas salām, kļūst arvien populārāka Eiropas tūristu vidū, un tā kā lidojumi top arvien lētāki, tad nokļūt Bali vairs nav lemts tikai izredzētajiem. Vai tas ir uz labu vai sliktu – tas jālemj katram pašam, jo arī mērķi šīs salas apmeklēšanai katram ir savi. Bali esmu pabijusi divatā ar vīru, kā arī viena ar bērniem. Katrā reizē guvu atšķirīgu pieredzi, taču kopīgā iezīme bija mērķis salu iepazīt ārpus tūristiem izliktajām lamatām.

Ceļot uz Bali (ar bērniem un ģimeni vai arī ballēties ar draugiem) ir visai ierasta lieta Austrālijas un citu tā reģiona valstu iedzīvotājiem. Apmēram tāpat, kā latvieši brauc uz Kanārijām vai Ēģipti. Latvietim nokļūt Bali ir sarežģītāk un arī dārgāk, taču, kā jau minēju, biļešu cenas kļūst arvien lētākas, tāpēc, ja jūsu sapnis ir nokļūt Bali, tas ir pilnībā realizējams, neiztērējot visus iekrājumus.

Rakstā iekļautas reklāmas saites, kuru izmantošana jums nerada nekādas papildu izmaksas, taču pakalpojuma sniedzējs man izmaksās nelielu komisiju, ja kaut ko iegādāsieties, izmantojot tās.

Kad braukt?

Es teiktu – jebkad. Vidējā temperatūra visu cauru gadu ir ap +27 grādiem. Teorētiski mūsu ziemas mēnešos Bali ir lietus sezona un saskaņā ar vietējo teikto visjaukākais mēnesis ir jūnijs, taču mēdz būt gadi, kad, tāpat kā Latvijā, ar laikapstākļiem neko nevar saprast, un līst pat tad, kad nebūtu jālīst. Bali ir tropi. Gaiss būs mitrs visu laiku. Matu taisnotājus noteikti var atstāt mājās…

Kur un kā pirkt biļetes?

Atkarīgs no vēlmēm un rocības. Ja laika maz un naudas daudz, biļetes var iegādāties jebkurā ceļojumu aģentūrā, kas pārdod aviobiļetes. Ja gribas meklēt pašu spēkiem un ceļojuma laiks nav akmenī kalts, iesaku piesekoties Secret Flying lapai feisbukā. Tur nereti tiek publicēti piedāvājumi no Itālijas un citām lielākajām Eiropas pilsētām uz Bali 350 eiro robežās vienai personai. Tad attiecīgi jāpiemeklē reiss no Rīgas ar kādu no lētajām aviosabiedrībām, un ceļojums var sākties.

Vēl variants meklēt šajās trīs vietnēs, salīdzinot cenas.

www.skyscanner.net
www.momondo.com
www.kiwi.com

Izpētiet reisus no Rīgas uz Denpasar (Bali) vai uz kādu no Āzijas lielajiem lidostu mezgliem — Kualalumpuru Malaizijā vai Singapūru — un tad atsevišķi no turienes uz Bali. Ja nav īpašu atlaižu, visekonomiskāk no Eiropas Āzijā var nokļūt ar Norwegian un nu jau arī ar Scoot reisiem. Pa Āziju – ar AirAsia, Malindo Air (burvīga aviosabiedrība!), Jetstar vai ar jau minētā Scoot palīdzību. Meklējiet lidojumus arī šo lidsabiedrību vietnēs! Reizēm visas kārtis saliekas pat ļoti labvēlīgi.

Iebraucot Bali, jums var prasīt uzrādīt biļeti atpakaļceļam. Ja tādas vēl nav, var izmantot bestonwardticket pakalpojumu un par nelielu summu iegādāties biļeti, kas būs derīga 48 stundas un ko varēsiet uzrādīt robežsargiem.

Vīza

Latvijas pilsoņiem vīza nav vajadzīga, ja ceļojums nepārsniedz 30 dienas (skaitot kopš ierašanās brīža). Ja vēlaties uzturēties ilgāk, tad pirms pasu kontroles ir jāiegādājas Visa on Arrival, kas maksā 35 USD, arī bērniem neatkarīgi no vecuma. Vēlāk būs jādodas uz kādu no salā esošajiem imigrācijas birojiem, un vīza neilgi pirms 30 dienu termiņa būs āpagarina. Process ir laikietilpīgs un visai piņķerīgs, tāpēc daudzi izvēlas vienkārši izbraukt no Indonēzijas (visbiežāk uz Singapūru) un pēc pāris dienām atgriezties Bali uz nākamo 30 dienu laikposmu. Sīkāk par Indonēzijas vīzām izcili aprakstīts šeit.

Ko darīt Bali?

Bali ir daudz iespēju. Populārākās?

  • Ballēties. Vairāk par Kutas rajonu tad diez vai redzēsiet un Bali īsto garšu neizjutīsiet.
  • Apmesties kādā garīguma prakses vietā rīsu terašu viducī, meditēt, jogot, meklēt dzīves jēgu, izdzīvot “Ēd, lūdzies, mīli” uz savas ādas. Kur? Ubudā un ap to.
  • Izbaudīt tā saukto affordable luxury jeb luksusa servisu par pieņemamu cenu. Kur? Kādā no kūrortu rajoniem, piemēram, Nusa Dua, Jimbaran, Sanur, Lovina u.c. Īpaši ērti, ja braucat ar bērniem un gribat vienkārši neko nedarīt un atpūsties.
  • Sērfot. Kur? Canggu un citviet dienvidu piekrastē.
  • Nirt un baudīt visus citus ūdenssporta priekus. Kur? Amed, Lembongan un kādā no mazajām blakus salām.
  • Ēst stilīgas vegānu maltītes, dzert smūtijus un likt instagramā šikas bildes. Kur? Seminyak un Canggu.
  • Apmeklēt tempļus. Kur? Visur. Tempļu dēļ Bali ceļus nav iespējams paplašināt. Ja gribas ko īpašu, jādodas uz Singaraja un Bangli apvidu. Iesaku jau iepriekš kartē, instagramā vai interneta džungļos pameklēt konkrētus tempļus un uz tiem tad arī doties.
  • Meklēt un atrast mežonīgi skaistus ūdenskritumus. Kur? Pameklēt instagramā pēc tēmtura #baliwaterfalls vai izjautāt vietējos. Ūdenskritumu ir daudz.
  • Ar prāmi aizbraukt uz kādu no tuvajām salām (Nusa Penida, Nusa Lembongan, Nusa Ceningan, Lombok).
  • Uzkāpt Batur vulkānā (sīkāk zemāk).
  • Apmeklēt kafijas plantāciju (sīkāk zemāk).
  • Izbaudīt masāžas par ļoti tīkamu cenu.
  • Vērot iespaidīgus saulrietus.

Ko nedarīt?

  • Nedzert slaveno Kopi Luwak jeb “kaku kafiju”. Jūs visur centīsies pierunāt to nogaršot, taču šīs kafijas ieguve ir tikpat neētiska kā jāšana ar nebrīvē turētiem ziloņiem. Sīkāk par šo kafijas veidu gan latviski, gan angliski šeit. Ja gribas pagaršot Bali audzētu kafiju, ritiniet uz leju un lasiet zemāk!

Ko ņemt vērā?

Bali valda tropu klimats, un teorētiski sala ir noteikta kā Zika vīrusa zona. Ņemiet līdzi pretodu līdzekļus! Mēs, esot Bali pat ar bērniem, īpašu piesardzību neievērojām un uzmanību uz šo nekoncentrējām, bet katram pašam jāpieņem lēmumi attiecībā uz savu veselību.

Valda vispārpieņemts uzskats, ka jāizvairās no ledus lietošanas dzērienos un termiski neapstrādātu produktu lietošanas, lai netiktu pie tā saucamā Bali belly jeb nelabās dūšas, kas var nākt komplektā ar caureju vai vemšanu. Iesaku jebkurā ceļojumā ņemt līdzi aktivētās ogles tabletes un kādu līdzekli, kas palīdz organismam atkopties pēc atūdeņošanās. Atkal jau lēmums par to, ko ēst un ko neēst, jāpieņem katram pašam. Ja nākas saslimt un stāvoklis kļūst arvien sliktāks, noteikti meklējiet ārsta palīdzību!

Ja ir vēlme lietot alkoholu, vislabāk to iegādāties uzreiz pēc ierašanās TaxFree zonā lidostā. Visur salā alus un kokteiļi ir pieejami par samērīgām cenām, vīns un stiprais alkohols ir ļoti dārgs.

Nonākot Bali, varat piepildīt savu sapni kļūt par miljonāru, jo viens miljons Bali rūpiju (atkarībā no kursa jūsu ceļojuma laikā) ir aptuveni 60 eiro. Latvijas bankas kartes pieņem gandrīz visur, taču norēķiniem noderēs skaidra nauda. Ikreiz, kad gribēsiet maksāt ar karti, nāksies maksāt papildu komisiju 3-5% apmērā no kopējās summas. Vienā reizē no lielākās daļas bankomātu var izņemt 1 250 000 IDR, kas ir aptuveni 75 eiro, un par izņemšanu atkal maksāsiet komisijas maksu. Lai izvairītos no komisijas maksām, varat pirms ceļošanas nokārtot Revolut vai N26 maksājumu karti, kā arī daļu naudas samainīt kādā valūtas maiņas punktā.

Tempļi ir svētvietas, un ieeja tajos paģēr attiecīgas etiķetes ievērošanu: izmantojiet šalli vai sarongu, lai apsegtu plecus un ķermeņa lejasdaļu un pirms ieiešanas templī novelciet apavus. Nezinu, kā to var pārbaudīt, bet tempļos nedrīkst ieiet, ja jums ir asiņojoša brūce (piemēram, iegriezāt pirkstā vai krietni nobrāzāt kāju) vai menstruācijas, kā arī tad, ja esat grūtniece vai nesen dzemdējusi vai ar krūti barojoša sieviete. Kas notiek, ja menstruāciju laikā ieejat templī? Bali viss ir par un ap enerģijām. Visticamāk sadusmosiet kādu no Bali dievībām par necieņas izrādīšanu un enerģētiskā līmeņa sapurgāšanu. Pārbaudījusi neesmu…

Ceļojot vienai ar diviem bērniem, saskāros ar vietējo neizpratni par šādu dzīvesveidu. Ja atceraties stāstu par dziednieci un viņas meitu Tuti grāmatā “Ēd, lūdzies, mīli”, tad varu apliecināt, ka Bali kultūrā visu varošā latviešu sieviete nav nekāda varone. Pēc viņu izpratnes vīram blakus ir jābūt vienmēr. Jo īpaši, ja ir bērni. Jautājumus par to, kur tad ir vīrs, un līdzjūtīgu galvas šūpošanu sastapu bieži. Mani izglāba patiess apgalvojums par to, ka drīz vien brauksim atpakaļ uz Eiropu, kur vīrs un bērnu tēvs strādā un mūs gaida. Tas baliešus nomierināja. Mani arī.

Jebkurš šoferis būs apguvis angļu valodu vismaz elementāras saziņas līmenī. Protams, ir izņēmumi, jo ir balieši, kuri runā labā angļu valodā un pat kādā citā svešvalodā, taču vidusmēra šofera standarta jautājumi vienmēr būs – what’s your name? You from? How long in Bali? Pēc pāris dienām sapratu, ka pareizu gramatiku un izrunu var aizmirst, kā arī sīku skaidrošanu par to, kur ir Latvija un cik dienu vēl plānojat uzturēties Bali. Var mierīgi pateikt – Maria, from Australia, seven days, un visi laimīgi.

Kā pārvietoties pa salu?

Satiksme notiek pa ceļa kreiso pusi un ir mēreni haotiska. Ja ir iemaņas un vēlme riskēt, īrējiet motorolleri. Jo tālāk no burzmas, jo mazāk stresa. Bali ir teiciens: nav runas par to, vai iekļūsi negadījumā, bet gan — cik drīz tas notiks. Noteikti velciet ķiveri un iegādājieties apdrošināšanu!

Ja braucat ar bērniem vai lielākā kompānijā, izvēlieties kādu no privātajiem šoferiem, kas savus transporta pakalpojumus piedāvā ielu malās. Šo pašu pakalpojumu izvēloties viesnīcā, krietni pārmaksāsiet. Attālumi, lai arī nav lieli, Bali tiek veikti ļoti lēni, galvenokārt satiksmes dēļ. No viesnīcas lidostas rajonā līdz Ubudai ir braukts teju divas stundas, bet 100 km no salas augšpuses līdz lejai – 3,5 stundas (kalni, līkumoti ceļi, lietusgāzes utt.). Ja braucat lielākus attālumus ar bērniem, gādājiet, lai tas notiek viņu diendusas laikā, jo īpaši tad, ja bērnam ir nosliece uz nelabu dūšu brauciena laikā. Varat noīrēt mašīnu arī paši, bet pēc pieredzes varu teikt – Bali ir vienīgā vieta, kur līdz šim esmu uzticējusies vietējo braukšanas prasmēm. Izbraukāt salu var ar šofera palīdzību vai arī ieplānot ceļojumu ar vairākām pieturvietām, apmetoties katrā no tām vairākas dienas un izpētot apkārtni bez steigas. Atkarībā no attāluma, šofera pakalpojumi pārbraucieniem no vienas pilsētas uz otru maksās 30-50 eiro par braucienu.

Ja dzīvojat īpaši apdzīvotās vietās, nevis nomalēs, iesaku izmantot salas oficiālo Bluebird taksometru aplikāciju vai Uber pakalpojumus. Ir dzirdēts par citiem pakalpojumu sniedzējiem, bet ar tiem man personīgas pieredzes nav, toties ir pieredze, ka “savs šoferis Bali” pēc gada par tādu pašu braucienu prasa gandrīz dubultu summu. Apetīte visur rodas ēdot… Piemērs: bija jāpārbrauc no viesnīcas Seminjakā uz viesnīcu Kangu. Ap 10 km. Mans “draugs” par šo prasīja 15 eiro. Atteicu un tā vietā caur aplikāciju izsaucu Bluebird taksi un par braucienu samaksāju 5 eiro. Ja jābrauc lielāks attālums, apprašņājiet vairākus šoferus un izvēlieties cilvēciski tīkamāko, kurš piedāvā zemāko cenu. Manuprāt, šofera izvēle ir viens no stāstiem, kas katram Bali jāpiedzīvo pašam. Tur katru gaida savs cilvēks.

Kā tikt no lidostas uz viesnīcu un kur dzīvot?

Pēc ielidošanas vienmēr izvēlos šo Harris viesnīcu. Laba cenas un kvalitātes attiecība, cenā iekļauts transfērs no lidostas jebkurā diennakts laikā, brauciens līdz viesnīcai ilgst vien 5 minūtes. Viesnīcā darbojas diennakts apkalpošana numurā, un ēdiens ir tiešām gards. Iespēja pasūtīt ēdienu jebkurā laikā, silta duša un ērta gulta parasti ir tas, ko vēlas ikviens gara ceļa nogurdināts ceļotājs, jo īpaši, ja ceļojat ar bērniem vai ierodaties Bali ap pusnakti. Viesnīca piedāvā plašu ēdienu izvēli arī brokastīs, un dažu numuru cenā ir iekļauta 15 minūšu masāža. Viesnīcā ir trenažieru telpa un āra baseins. Cenas, sākot no 30 eiro par divvietīgu numuru ar brokastīm un transfēru no lidostas.

Turpmāko naktsmāju izvēle ir atkarīga no jūsu ceļojuma maršruta. Piedāvāju divus pārbaudītus maršrutus ar tīkamām naktsmājām, maltīšu vietām un apskates objektiem. Ja vien turpmāk tekstā nav norādīta īpaša piebilde, abus maršrutus iespējams veikt arī ar bērniem. Naktsmāju un ēstuvju izvēle Bali ir plaša. Šajā rakstā iekļāvu uz savas ādas pārbaudītās un par labu atzītās. Noteikti varat izvēlēties jebkuru citu iespēju!

Šī bloga sākumlapā (HOME) atradīsiet naktsmāju banerus vairākām vietnēm — Bali izmēģināju visas, un cenas īpaši neatšķīrās. Viss atkarīgs no tā brīža piedāvājuma konkrētajai naktsmītnei konkrētajā vietnē. Hotels.com vietnē var krāt naktis un katru desmito izmantot kā bonusu, bet rezervējot caur šo saiti, saņemsiet 10 % no viena rezervējuma summas atpakaļ savā kontā.

Un tā – dodamies ceļā!

Pirmais variants

Rīsu terases Ubudā, kāpiens Batur vulkānā, dzīvošana kafijas plantācijā, viens no TOP 10 labākajiem infinity baseiniem Āzijā, ūdenskritumi, relaksējoša pludmale ar maģiskiem saulrietiem salas dienvidos, stilīgākās kulta kafejnīcas Seminjakā. Jāieplāno vismaz nedēļa, vēlams ilgāk.

This slideshow requires JavaScript.

Vai nu pa taisno no lidostas, vai arī pēc nakšņošanas iepriekš ieteiktajā Harris viesnīcā dodieties uz Bhuwana viesnīcu Ubudā. Bhuwana personāls ir ļoti atsaucīgs, viesnīca par papildu samaksu piedāvā arī jūs atvest no lidostas. Cenas, sākot no apmēram 50 eiro par divvietīgu numuru ar labām brokastīm. Viesnīca atrodas ārpus Ubudas centra rīsu lauku vidū, bet ik dienu piedāvā ar busiņu bez maksas nokļūt līdz Ubudas centram. Varat saullēktā izstaigāt rīsu laukus, vēlāk baudīt masāžu viesnīcas spa centrā. Viesnīcas restorānā uzsvars uz organiski audzētu produktu izmantošanu un veselīgām maltītēm. Alkohols viesnīcā netiek pārdots. Lieliska iespēja sākt ceļojumu ar detoksa programmu organismam!

Ar bezmaksas busiņu no šīs viesnīcas varat nokļūt šādos apskates objektos:

  • Ubud Monkey Forest (ja nav bail no pērtiķiem, kas lec virsū)
  • Ubudas tirgū un galvenajā templī, kur vakaros mēdz notikt izrādes
  • Tegalalang Rice Terraces (izkāpiet centrā un nolīgstiet šoferi)
  • Campuhan Ridge Walk (ar kājām no centra)

Staigājot pa centrālajām ieliņām, var izvēlēties sev tīkamās ēstuves, veikaliņus un bārus.

  • Kad kļūst pārāk karsti un gribas atveldzēties, pasērfojot internetā, glābiņš var būt centrā esošā Starbucks – nekā autentiska, protams, tur nav, bet ir kondicionēts gaiss, ledus kafija, internets, labierīcības…
  • Ja uznāk lietus, var zem jumtiņa uz spilveniem pasēdēt un relaksēties Cafe Lotus Ubud.
  • Romantiskam randiņam iesaku Kebun Bistro.
  • Labāko maltīti Ubudā baudīju Ibu Rai restorānā.

Esot Ubudā, rezervēju ekskursiju uz Batura vulkānu saullēktā, bet braucienu uz turieni var īstenot no jebkura cita Bali rajona. Jau iepriekš Instagram vietnē biju atradusi Bali Eco Cycling uzņēmumu un uzticējos viņu piedāvājumam, taču jūs varat izvēlēties jebkuras citas firmas pakalpojumus. Teorētiski vulkānā drīkst kāpt tikai gida pavadībā. Pieredzēju, kā individuāli kāpjošu tūristu viens vietējais bargi rāja un grasījās noslānīt ar koka rungu… Manuprāt, summa par ekskursiju gida pavadībā ir adekvāta piedāvājumam: busiņš piebrauc pēc jums jūsu viesnīcā, aizved līdz vulkānam, pirms tam ir tēja un vieglas brokastis, tad kāpiens vulkānā, maltīte virsotnē, kāpiens lejup, pelde termiskajos avotos turpat netālu un pēdu masāža, nogādāšana atpakaļ viesnīcā. Piedāvājumi ir vairāki, izvēlieties šeit. Nav jābūt sportiski izcilā formā, taču viegli tas nav, jo divas stundas ir jākāpj augšup. Ar bērniem klasisko kāpienu veikt nevarēs, taču ģimenēm ar bērniem piedāvājumā ir Lava and Ash Walk.

Kā praksē izskatās šis piedzīvojums?

2.00 naktī – busiņš tevi savāc no viesnīcas un nakts tumsā ar 70 km/h drāžas uz otru salas galu. 70 km/h Bali līdzinās 160 km/h Latvijā. Pagulēt nevari, jo sāc lūgt visus zināmos dievus, lai tie ļauj tev nokļūt galamērķī dzīvam.

4.00 – tu saņem kabatas lukturīti un sāc kāpt kalnā. Ir ļoti tumšs. Mūsu 10 cilvēku grupai ir 3 gidi. Grupa drīz vien sadalās 3 sīkākās grupās – spēcīgie, normālie un vājie. Gidi kalnā kāpj katru dienu un aizdusas viņiem nav…

5.00 – tu saproti, ka viss ir galvā. Turpini kāpt un motivēt vairs ne jau tikai sevi, bet arī amerikāņu puisi, kurš nemitīgi prasa, vai esam jau galā — gluži kā ēzelītis Šreka multenē, čīkst kā bērns un saka, ka tūlīt dzemdēs. Tu valdies, lai viņu nenosistu.

6.00 – tu nonāc saullēkta sagaidīšanas punktā kalna galā un no gida uzzini, ka oktobrī saullēkta nemaz nav. Proti, saule lec, taču ir ļoti daudz mākoņu, un saule tikpat kā nekad nav redzama. Par laimi pārgurums ir tik milzīgs, ka dusmoties nav vairs spēka. Seko brokastis, kāpiens lejup, mērcēšanās karstajos avotos turpat netālu un salds miegs trakajā busiņā atpakaļceļā.

Kad Ubuda šķiet apgūta, centrā nolīgstiet šoferi un dodieties uz Munduk, kur varat apmesties šeit. Šī viesnīca nebūs no lētākajām, taču samaksāto naudu atgūsiet atpakaļ burvīgu emociju un jaunu zināšanu veidā. Viesnīca lepojas ar vienu no skaistākajiem infinity baseiniem Āzijā. Visapkārt paveras skaisti skati uz kafijas plantācijām. Varēsiet paši izstaigāt tuvējās takas, iemācīties samalt un pagatavot kafiju pēc senas baliešu metodes, uzzināt vairāk par kafijas grauzdēšanu un iegādāties tur audzētās un grauzdētās pupiņas, tikties ar vietējo dziednieku, apmeklēt spa, iepazīt cīņas mākslu vietējo bērnu izpildījumā, baudīt fantastiskas maltītes viesnīcas restorānā, relaksēties āra burbuļvannā vai brīnišķīgajā baseinā saulrietā. Izcila vieta romantiskām brīvdienām, medusmēnesim vai relaksējošai atpūtai, taču ir pieejami arī ģimenes numuri. Tā kā viesnīca atrodas augstāk kalnos, vakaros var būt vēsāks nekā citviet Bali. Siltāka jaciņa noderēs.

Tuvumā šādi apskates objekti:

  • Munduk ūdenskritums
  • Golden Valley ūdenskritums
  • Pura Ulun Danu Bratan templis
  • Twin Lake viewpoint – skatu punkti uz diviem ezeriem
  • Wanagriri Hidden Hills & Swing – šūpoles un platforma ar skaistu skatu
  • Bali Treetop Adventure Park – patiks bērniem

Tālāk pāri visai salai uz Pulukan pusi un šo viesnīcu pie pludmales. Apkārtnē tuvākais interešu objekts varētu būt Medewi sērferu pludmale. Ja ar sērfošanu nenodarbojaties, iesaku vienkārši baudīt mieru un saulrietus pludmalē vai peldi baseinā, veroties zvaigžņotajās debesīs. Man patika arī gulšņāt šūpuļtīklā pie ieejas numuriņā un izbaudīt masāžu viesnīcas spa centrā. Lieliska vieta ceļojuma noslēgumam un pārdomām par piedzīvoto. Pēc nakšņošanas šajā viesnīcā var doties uzreiz uz lidostu (ar auto apmēram 2,5 h brauciens) vai arī pa ceļam vēl ieskriet Seminjakā uz kādu kafiju, smūtiju vai maltīti.

Instagrammeru iecienītas vietas:

Divi mani un arī manu bērnu favorīti:

  • The Fat Turtle – brokastīm un bērniem draudzīgām maltītēm, veģetāra ēdienkarte
  • Biku – vakariņām un saldummīļiem

This slideshow requires JavaScript.

Otrais variants.

Pludmales. Ameda salas austrumos un Kangu sērferu paradīze dienvidu piekrastē. Jāieplāno vismaz nedēļa.

This slideshow requires JavaScript.

Ameda ir visai izstiepta apdzīvota vieta Bali austrumu piekrastē, kas slavena ar lieliskām niršanas un snorkelēšanas vietām. Koraļļi un kuģu vraki, peldoša pils– tas viss ir šeit.

Pēc pirmā ne pārāk veiksmīgā mēģinājuma naktsmāju izvēlē mums izdevās atrast jauku viesnīcu ar skaistu pludmali un arī baseinu, kas vakaros tika izgaismots dažādās krāsās. Bērni negribēja braukt prom… Vairāk fotogrāfiju no šīs vietas un sīkāk par viesnīcu (angliski) lasiet šeit.

Apskates objekti un laika pavadīšanas iespējas apkārtnē:

  • Japanese Ship Wreck – kuģa vraks, līdz kuram no viesnīcas var aizstaigāt ar kājām
  • Nirt vai snorkelēt. Aprīkojumu var iznomāt viesnīcā vai kādā no niršanas centriem.
  • Vērot saullēktu no viesnīcas balkona. Saule šajā salas pusē jūrā neriet.
  • Sazināties ar puisi vārdā Dede (Instagramā @dede.miki ). Viņš jūs izvizinās savā tradicionālajā zvejas laivā saulrietā. Var makšķerēt, var braukt vienkārši tāpat.
  • Dede ir arī šoferis, kādu Amedā nav daudz. Dede var jūs aizvest, kur vien vēlaties – līdz pilsētas centram, bankomātam, veikalam vai uz kādu apskates objektu, piemēram…
  • …Tirta Gangga pili uz ūdens.
  • Sunset Point pie Jemeluk līča.

Pa ceļam uz Amedu vai no tās:

  • Rīsu terases un skati uz Agung vulkānu.
  • Charlie’s šokolādes fabrika pie Jasri. Te ir milzīgas šūpoles un kuģis kā rotaļu laukums.

Amedā mūsu mīļākā maltīšu vieta bija Gusto.

Ja plānojat apmeklēt kādu no mazajām blakus salām, austrumu piekraste ir piemērota apmešanās vieta, jo prāmji atiet no piestātnēm šajā Bali pusē. Tā kā atklājām, ka viens no bērniem nepanes laivu šūpošanos, tad domu par island hopping jeb salu apbraukāšanu atmetām un tā vietā devāmies vispirms atpakaļ uz civilizāciju Seminjakā, bet pēc tam uz Kangu (Canggu).

Seminjakā uz pāris naktīm apmetāmies šeit – laba cena un izcila atrašanās vieta.

Kangu par naktsmājām izvēlējāmies šo viesnīcu netālu no Echo Beach — pludmales, kurā var vai nu sērfot (ja esat pieredzējuši sērfotāji), vai vienkārši vērot milzīgos viļņus. Viesnīcā jauks baseins un kafejnīca/restorāns, kā arī spa centrs un jogas nodarbības. Dažiem numuriem ir milzīgs balkons ar skatu uz okeānu tālumā.

Kangu arī ir jaušama hipsterīga kafejnīcu kultūra. Dažiem Seminjakā esošiem uzņēmumiem ir filiāles Kangu rajonā (piemēram, Cafe Organic, Mad Pops u.c.).

Ja ar pludmali un basieniem nepietiek, šajā rajonā ir arī Taman Segara Madu Water Park – ūdensatrakciju parks lieliem un maziem.

Pēdējam vakaram pirms prombraukšanas var apmesties šajā viesnīcā. Apkārtnē īsti nav ko darīt. Netālu ir paliels pārtikas veikals, arī makdonalds. Svaigi augļi vai ātrās uzkodas – katram pēc ieskatiem. Viesnīcā divvietīgi numuriņi, sākot no 35 eiro. Brokastis izcilas. Brīnišķīgs un milzīgs jumta terases infinity baseins. Bērniem (arī pieaugušajiem, ja ir vajadzība) piedāvā iznomāt lielus peldpūšļus. Tā mēs tikām pie jauna peldoša drauga uz pāris stundām.

Visās viesnīcās, kur biju trijatā ar abiem bērniem, apmetāmies divvietīgos numuros ar vienu īpaši platu gultu. Ja vien jūsu bērni neguļ “zvaigznītē” vai naktī nebrauc ar ritentiņu, izgulēties var labi. Brokastis parasti arī skaitījās divām personām, bet mums uz trim ar to pilnīgi pietika. Ja gribējām ko vairāk, retos gadījumos piemaksājām par trešo personu vai par papildu porcijām un dzērieniem.

Bez šī visa ir iespējams atrast vietas, kas piedāvā jogas nometnes, veselības uzlabošanas kūres, ekstrēmus pārgājienus, relaksējošas procedūras, amatnieku darinājumu iegādi, dziednieku konsultācijas, eiropeiskus kūrortus, izcili dārgus kūrortus ar šampanieti brokastīs, kas pasniegts uz peldošas paplātes baseinā (piemēram, šeit), pavisam vienkāršas naktsmājas, šikus dizaina pludmales klubus, tetovēšanas salonus un daudz ko citu. Katram Bali nostūrim piemīt savs šarms un enerģētika, tāpēc katrs var atrast kaut ko sev tīkamu un interesējošu. Atliek tikai doties turp un iepazīt šo salu pa savam!

No comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

%d bloggers like this: